Piknik ekologiczny – „Małopolska EkoŚwiadomość” – 25.09.2021 r.

Quizy, gry i zabawy dla dzieci, konsultacje z zakresu programu „Czyste Powietrze” czy Odnawialnych Źródeł Energii dla dorosłych oraz dużo pozytywnych emocji towarzyszyło zorganizowanemu przez Stowarzyszenie „Be Active” w sobotnie popołudnie 25 września piknikowi ekologicznemu pod nazwą „Małopolska EkoŚwiadomość.”

Uczestnicy sobotniego wydarzenia nie mogli narzekać na brak atrakcji. Młodzież i dzieci brali udział w licznych zabawach przygotowanych przez organizatorów. Na aktywnych uczestników czekały nagrody i gadżety ufundowane przez firmę Can Pack. Ich tematyka dotyczyła zagadnień związanych z czystym powietrzem oraz zagrożeniami wynikającymi z jego zanieczyszczania. Starsi uczestnicy korzystali natomiast z konsultacji w ramach programu „Czyste Powietrze”, gdzie szczegółowych informacji udzielali pracownicy Urzędu Miejskiego w Brzesku oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Atrakcje dla najmłodszych dostępne były również przy stoisku ekologicznym Starostwa Powiatowego w Brzesku. O korzyściach wynikających z instalacji odnawialnych źródeł energii czy pomp ciepła mówili reprezentanci firmy SOLEKTRO.

Jednym z punktów wydarzenia było symboliczne posadzenie drzewka
w budowanym przez Stowarzyszenie „Parku Leśnym” w Brzesku Miejscu Obsługi Rowerzystów. Dzięki wsparciu Fundacji Can Pack we wspomnianym miejscu posadzono 23 drzewa parkowe – śliwy wiśniowe, akację „robinia” oraz klony pospolity „purple globe”. Fundacja Can Pack jest również fundatorem powstającej w Parku Leśnym wiaty rowerowej, która stanowi dopełnienie realizowanych przez „Be Active” działań.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano poczęstunek. Zbierano także wolne datki wspierające Piotra Słowiaka z Wał Rudy.

I Bieg ku Pamięci ofiar bombardowania
04 WRZ

II Bieg Ku Pamięci Ofiar Bombardowania Węzła Kolejowego w Brzesku – Słotwinie.

Brzesko - Słotwina
Trasy rowerowe Brzesko

Trasy rowerowe Brzesko

Zobacz